Dana  30.3.2017. učenici 1.a, 2.a i 4.a razreda odlaze u Hrvatsku Narodnu banku na edukativne radonice.

U povodu Svjetskog tjedna novca, koji se obilježava od 27. do 31. ožujka 2017., Hrvatska narodna banka provest će niz edukativnih aktivnosti kojima je cilj podizanje razine financijske pismenosti mladih. Obilježavanje ovogodišnjeg Tjedna novca započinje okruglim stolom, u organizaciji Ministarstva financija, s temom "Učimo upravljati novcem". Hrvatska narodna banka cijeli će tjedan održavati već tradicionalan niz predavanja za učenike gimnazija i srednjih škola. Središnji događaj, u povijesnoj Okrugloj dvorani HNB-a, bit će javna učenička debata s temom "Završava li era gotovog novca – prednosti i nedostaci?". Raspravu, koju HNB organizira u suradnji s Hrvatskim debatnim društvom, slušat će više od stotinu gimnazijalaca i učenika srednjih škola. Uvodno će se skupu mladih koji će raspravljati o financijskoj pismenosti obratiti guverner Boris Vujčić i viceguverner Bojan Fras, a potom će obojica debatu pratiti iz publike.