Biti human bi značilo biti čovjek.

Humanizam je bilo koji sustav mišljenja i djelovanja koji na prvo mjesto stavlja čovjeka i njegove potrebe.

Humanizam bi trebao biti dosljedan, aktivan, revolucionaran i imati za cilj oslobođenje nesretnih svih rasa i nacija, pa i vrsta.

Humanizam je čovječnost, ljudskost u najširem smislu, suosjećanje za teškoće drugoga bića, spremnost da se pomogne. humanitarne-akcije

Humanist je onaj koji je human.

Biti human bi značilo biti čovjek.

Humanitarac onaj koji humanu misao pretvori u akciju, koji ukazuje na humane potrebe, koji sudjeluje u pružanju pomoći ugroženima, koji sudjeluje u humanitarnoj djelatnosti, koji promiče činjenje dobroga, koji nastoji dobročinstvima olakšati život drugoga.

Srce nas je vodilo, ljubav prema životinjama, suosjećanje za njihovu nemoć, glad, bijedu u kojoj žive. Pomažemo godinama sirotim životinjama. uključili smo se u akciju kojom smo ih virtualno posvojili (posvajali), učili brinuti o bićima koja o nama ovise.

Poželjeli smo ljudima oboljelim od leukemije pomoći i cijelu godinu sakupljamo čepove, akcija još traje i neumorni smo. I pomalo ponosni.

Najosjetljiviji smo ipak na nepravdu kojom su okruženi malci u Nazorovoj i u kući svete Terezije. To su nam najdraže akcije. Zapravo u tišini i s pijetetom odvajamo jedan dio sebe…ali ostaje tuga jer ne možemo ispraviti nepravdu, samo je malo ublažiti.

Ni od koga organizirani, suosjećajući sa svim stanovnicima poplavljenih krajeva, počeli smo donositi sitnice za koje smo mislili da bi nekome trebale, da bi nekoga utješile, da bi nekome pomogle. Sitnice su prestale biti sitnice i pretvorile se u blago jer su od srca. Jer su od čovjeka čovjeku.

Da, humani smo. I svakog novog klinca, koji upiše OPG, upravo ćemo tome podučiti.