Radionica izrade domaćih prirodnih sapuna od ljekovitog bilja

Naše su nam bake, djedovi, mame i tate barem jednom ispričali kako su za kupanje i pranje rublja koristili sapune koje su sami izrađivali. Pa iako su danas industrijski sapuni dostupni za samo nekoliko kuna u svakoj prodavaonici, mi smo odlučili napraviti svoje sapune i to potpuno prirodne, bez emulgatora, sredstva za pjenjenje i umjetnih boja, prema receptu kako su to nekada radili naši stari.

Nije dugo trebalo da u ponedjeljak poslije nastave cijela škola zamiriši po lavandi, ružmarinu, citrusima i raznom drugom ljekovitom bilju i eteričnim uljima.

izrada-sapuna-01 izrada-sapuna-02 izrada-sapuna-03

izrada-sapuna-05 izrada-sapuna-05 izrada-sapuna-06

izrada-sapuna-07 izrada-sapuna-08

Sutradan smo naše šarene i mirišljave sapune izvadili iz kalupa, stavili ih na prozračno i suho mjesto kako bi proces saponifikacije završio do kraja, a za  tri do četiri tjedna moći ćemo se i okupati u mirisima koje smo sami odabrali.