Mogućnost izbora između informatičke, novinarske, literarno-dramske, recitatorske, likovne, filmske grupe, školskog benda, informatičke grupa ili sportskog kluba.

I kazalište i kino i izložbe su nadogradnja osnovnih znanja.

Ako je znanje skup činjenica, informacija i stečenih vještina, valjalo bi ga preispitati u stvarnome svijetu, vidjeti kako funkcionira u društvu.

izvannastavne-aktivnosti Svaka je poetika mjerljiva u razredu, ali svoj pravi oblik i smisao dobiva tek u kazalištu, kinu ili na kakvoj izložbi.  Klasičan repertoar zagrebačkih kazališta uprizoruje reprezentativna djela  književnika hrvatske i svjetske književnosti, a u Hollywoodu se trude klasičnu mitologiju i povijesne momente prenijeti na platno.

Iskoristili smo dane i dane… gledali artefakte u Arheološkom, rijetke knjige u HAZUu, eksponate suvremene talijanske umjetnosti u Klovićevim dvorima…upoznali svojega pretka u krapinskom muzeju evolucije i istraživali legende vezane za dvorce i kurije staroga Zagorja…
Mnoge večeri družili smo se sa Shakespeareom i njegovim likovima iz Sna ivanjske noći i Hamleta, Voltaireovim Candideom i njegovim učiteljem Panglossom…nakon upoznavanja klasičnih likova, poželjeli smo susresti i neke suvremenike. Dečki iz Kauboja su nam pažnju držali napetom kao i Baretićevi likovi iz Osmog povjerenika.

Debatni klub

Radionicu, koja njeguje usmenu raspravu, u rasporedu sati ćete pronaći pod imenom DEBATNI KLUB!
Što je debata?
Debata je strukturirana, argumentirana rasprava. Za razliku od razgovora, kakve obično vodimo u svakodnevnome životu, u debati sugovornici ne upadaju jedni drugima u riječ, ne drže duge monologe, ne mijenjaju temu ako im smjer razgovora ne odgovara.
Debata je argumentirana, dakle stavove bi trebalo obrazložiti na racionalan način, ne oslanjajući se na osobna stajališta i vjerovanja ili bilo kakve anegdote.
Debata nas uči izražavati se.
Debata nas uči potkrijepiti govor logički održivim razlozima.
Debata nas uči služiti se provjerenim, znanstvenim informacijama.