Opća privatna gimnazija smještena je u samom centru Zagreba, u Gajevoj 22. Svojom lokacijom primamljiva je velikom broju učenika jer su blizina glavnog gradskog trga, neizbježnog Mc Donaldsa, željezničkog kolodvora, zagrebačke špice ponekad dovoljan razlog da učenici odaberu našu školu.

o-skoli Osnovana je s ciljem poticanja i pružanja podrške učenicima u svladavanju nastavnog plana i programa. U središtu našeg interesa su  individualne sposobnosti svakog učenika. Nastojimo ih što je moguće kvalitetnije pripremiti za svladavanje školskog gradiva, polaganje državne mature i odabir željenog fakulteta.
Stručnom kompetentnošću, suradničkim odnosom prema učenicima i roditeljima trudimo se stvarati nove generacije mladih pametnih ljudi koji će u budućnosti moći preuzeti odgovornost za razvitak našega grada i domovine te koji će kao aktivni članovi našeg društva doprinosti svojim radom i u Europskoj uniji.

Nastava počinje u 8.30. Uz kratke odmore imamo i pauzu za ručak koja traje 30 minuta. Uz redovito pisanje domaćih zadaća, usmjereni smo k razvijanju konzultacijsko-mentorskog pristupa te korištenju suvremene tehnologije u multimedijskoj nastavi.
Svakoga dana od 14.00 do 15.45 učenici provode u školskom učenju, konzultacijama , grupnim i individualnim učenjima te na raznim drugim aktivnostima.

Kao škola redovito sudjelujemo na školskim i županijskim natjecanjima, humanitarnim i dobrotvornim aukcijama. Redovito pratimo programe kazališta grada Zagreba, redovito obilazimo i postave muzeja na području grada. Opća privatna gimnazija sudjeluje svake godine u realizaciji projekta "Dojdi osmaš", kao što se i svake godine održava školski malonogometni turnir, te studijsko potovanje u rujnu.
Opća privatna gimnazija usko surađuje sa sestrinskom školom "Internacionalnom privatnom gimnazijom Mostar" u Mostaru.